Chci pomáhat

FB IMAGE

Tyto děti z důvodu svého nepříznivého zdravotního stavu potřebují speciální intenzivní rehabilitace. Děkujeme za Vaši případnou finanční podporu.

V případě Vašeho zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám vystavíme darovací smlouvu, fakturu či jiný doklad dle Vašich požadavků a sdělíme podrobnosti k platbě.

 

ak1

Klárka

Naše Klárka je velmi drobná holčička s poruchou růstu, příjmu potravy a opožděným vývojem. V současné době navštěvuje v Hlučíně denní stacionář, kde každý den rehabilituje. Klárka přišla na svět v termínu, ale od narození neprospívala, jak by měla. Její stav byl zpočátku špatný, při nástupu do stacionáře jen ležela a nedokonale se otáčela na strany. Od jejich miminkovských let jsme s ní proto cvičili Vojtovu metodu, začala pomalu lézt, zvládla se pak i posadit a postavit se, od 22. měsíce udělala své první nejisté krůčky. Teď je jí čtyři a půl roku, ale v chůzi je stále nejistá, chodí po špičkách s vadným držením těla a plochou nohou. Kvůli nedostatku růstového hormonu, který se denně aplikuje injekcemi, vypadá a vývojem připomíná spíše mladší dítě. Klárka špatně jí, špatně se soustředí, nerada se zapojuje do aktivit. Má ráda zvířátka, hlavně koníčky a knížky o nich. Ze svých úspor jsme schopni pokrýt pouze část rehabilitací. Bydlíme na vesnici společně s babičkou a dědečkem, kteří nám pomáhají. Tatínek pracuje jako dělník, maminka si loni našla práci jako prodavačka. Za případnou pomoc budeme velmi rádi.

ak1

František

František se narodil v říjnu 2013 a svým příchodem na svět všechny hodně překvapil. Bylo to totiž o několik týdnů dřív a jeho porodní hmotnost nebyla ani jeden kilogram. Jeho malé tělíčko muselo čelit nejedné komplikací, od problému s dýcháním, přes infekce, krvácení do mozku, operace i udržování v umělém spánku. Ale už tehdy se v něm projevil neskutečný bojovník, který se dokáže s osudem prát a překonávat i nelehké překážky. Uběhly dlouhé čtyři měsíce než se František dostal z nemocnice konečně domů. Ale tím to bohužel neskončilo. Začal další kolotoč kontrol a vyšetření, na jehož konci byla diagnóza dětská mozková obrna. Začali jsme absolvovat intenzivní rehabilitační pobyty v Sanatoriích Klimkovice, dojíždět do speciálního rehabilitačního centra, cvičit ve speciálním oblečku, navštěvovat logopedii, ergoterapii. Dělat vše proto, abychom budoucí následky co možná nejvíce minimalizovali. Od svých dvou let navštěvuje František Dětskou rehabilitaci a denní stacionář v Hlučíně. Díky rozšíření o nové služby a rehabilitační metody už nemusíme objíždět několik míst, protože zde máme zajištěnou komplexní péči na jednom místě. Rehabilitace jsou pro Františka každodenní nezbytnou součástí, bez nich se jeho dosavadní život neobejde. A díky nim už taky ušel obrovský kus cesty a udělal viditelné pokroky, za které jsme strašně moc vděční. Speciální neurorehabilitace ale zdravotní pojišťovny nehradí a jsou finančně velice nákladné. Maminka se o Františka stará sama a není v jejich silách je pravidelně a opakovaně hradit. František je i přes svůj poměrně těžký start do života šťastný, veselý a usměvavý kluk, který se nebojí nových výzev ani překážek. Nejraději by šel do všeho naplno, ale jeho hendikep mu taky spoustu věcí nedovolí. Ale pořád věříme a neztrácíme naději, že přijde den, kdy se dočkáme i těch prvních samostatných krůčků a František se taky rozběhne za svými kamarády. Ze srdce děkujeme za každou pomoc Františkovi.

ak1

Matýsek

Matýsek se narodil jako první z dvojčat v červnu 2017 v 31. týdnu těhotenství. Po porodu byl spolu se svým bratrem Šimonem napojen na umělou plicní ventilaci a stravu přijímal sondou. Protože dobře přibýval na váze, byl už po třech týdnech propuštěn domů. Zpočátku vypadalo, že je všechno v pořádku. Až kolem 4. měsíce nám doporučila dětská lékařka neurologické vyšetření a následnou rehabilitaci. Vzhledem k deformaci lebky bylo Matýskovi doporučeno nosit kraniální remodelační ortézu. Po třech měsících se deformace upravila, ale Matýsek však stále jezdil jednou týdně rehabilitovat. Diagnózu dětská mozková obrna vyřkla dětská neuroložka ve dvou letech, a to u Matěje i Šimonka. Od té doby jsme hledali možnosti, jak našim klukům pomoci. V létě 2019 jsme dostali kontakt na Dětskou rehabilitaci. Od podzimu 2019, po měsíčním pobytu v lázních Klimkovice, začal Matýsek i Šimonek denně docházet do denního stacionáře při Dětské rehabilitaci. V prvních týdnech oba kluci denně rehabilitovali především Vojtovou metodou. Od ledna 2020 k tomu 2x týdně v rámci pobytu ve stacionáři docházejí i na intenzivní neurorehabilitace. Matýsek zatím nechodí, nemluví, je to ale veselý kluk, který má zájem o vše kolem sebe, především auta. Je však potřeba stále intenzivně cvičit a moc rádi bychom toto Matýskovi umožnili. Finančně je to pro nás velmi náročné, náklady musíme násobit dvěma a vzhledem k náročné péči o kluky zvládne do práce chodit jen jeden z nás. Budeme moc vděčni za každou pomoc. Děkujeme.

ak1

Šimonek

Šimonek se narodil jako druhý z dvojčat v červnu 2017 v 31. týdnu těhotenství. Po porodu byl spolu se svým bratrem Matějem napojen na umělou plicní ventilaci a stravu přijímal sondou. Protože dobře přibýval na váze, byl už po třech týdnech propuštěn domů. Zpočátku vypadalo, že je všechno v pořádku. Až kolem 4. měsíce nám doporučila dětská lékařka neurologické vyšetření a následnou rehabilitaci. Šimonův vývoj se zdál lékařům lepší, rehabilitoval začal jen Matýsek. Potřebu rehabilitace u Šimonka doporučila lékařka v jeho devíti měsících. Diagnózu dětská mozková obrna vyřkla dětská neuroložka ve dvou letech, a to u Šimona i Matěje. Od té doby jsme hledali možnosti, jak našim klukům pomoci. V létě 2019 jsme dostali kontakt na Dětskou rehabilitaci. Od podzimu 2019, po měsíčním pobytu v lázních Klimkovice, začal Šimonek i Matýsek denně docházet do denního stacionáře při Dětské rehabilitaci. V prvních týdnech oba kluci denně rehabilitovali především Vojtovou metodou. Od ledna 2020 k tomu 2x týdně v rámci pobytu ve stacionáři docházejí i na intenzivní neurorehabilitace. Šimonek zatím nechodí, nemluví, je to ale veselý kluk, který má zájem o vše kolem sebe, především auta a vše co má kolečka. Vidíme, že se díky cvičení začíná více stavět na nohy. Je však potřeba stále intenzivně cvičit a moc rádi bychom toto Šimonkovi umožnili. Finančně je to pro nás velmi náročné, náklady musíme násobit dvěma a vzhledem k náročné péči o kluky zvládne do práce chodit jen jeden z nás. Budeme moc vděčni za každou pomoc. Děkujeme.

ak1

Martínek

Martínek je úžasný, veselý chlapeček. Narodil se v dubnu 2015. Již brzy po narození jsme u něj pozorovali, že se nevyvíjí jako ostatní děti. Lékařka u něj diagnostikovala hypotonii, trpí strabismem, který úspěšně korigujeme okluzí a brýlemi. S postupným vývojem se stále více projevovala vada řeči a Martínkovi ke všem jeho problémům přibyla ještě vývojová dysfázie. V téměř pěti letech stále nemluví a jeho psychomotorický vývoj je celkově opožděný. Martínkův vývoj je sice oproti vrstevníkům opožděn, on sám neztrácí dobrou náladu, miluje knížky, puzzle, rád chodí do školky, kde má asistentku. Bydlíme v malé obci na Osoblažsku. Na jaře jsme se dověděli o možnosti rehabilitace v Hlučíně, kam jsme začali pravidelně 1x týdně dojíždět na intenzivní neurorehabilitace. Jezdíme tak daleko, protože v okolí našeho bydliště podobné zařízení není a v Hlučíně máme babičku s dědou. Martínek rehabilituje v oblečku Theratogs. Tyto rehabilitace jsou zpoplatněny, nehradí se ze zdravotního pojištění. Doposud jsme hradili cvičení ze svých zdrojů, zakoupili jsme také speciální obleček Theratogs, který nyní můžeme používat i doma. Náklady na rehabilitace, u nás spojené s náklady na cestování jsou vysoké. Velmi děkujeme za případnou pomoc.

Copyright © 2022 Dětská rehabilitace Hlučín - Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil WEBAP | Webové a grafické studio