TheraSuit

FB IMAGE

TheraSuit je vysoce účinná moderní metoda léčby neurologických pacientů. Hlavním cílem je redukce přetrvávajících patologických reflexů, tvorba a fixace fyziologických svalových synergií a pohybových vzorů, změna a ideálně zlepšení propriocepce (vnímání polohy kloubů, pohyby vazů a svalů). Výhodou metody je možnost vertikalizace, což je velmi důležité pro normalizaci příjmů vzruchů do vestibulárního (rovnovážného) systému, který příjímá a vyhodnocuje vzruchy přicházející z kloubů, svalů a šlach, na základě toho vysílá podněty zpět a ovlivňuje tím svalové napětí, rovnováhu a držení těla v prostoru. Díky možnosti pracovat ve vertikále se rozvíjejí úrovně motoriky, ke kterým by se pacient pomocí jiných terapií těžko dopracoval. Pacient má možnost vykonávat korektní pohyb jak po kvalitativní, tak po kvantitativní stránce, bez vynaložení nepřekonatelného úsilí a zároveň s jeho aktivní účastí. Terapie si klade za cíl zabránit postupující svalové atrofii, rozvinout funkční svalovou sílu, zvětšit rozsah pohybu a zabránit kontrakturám kloubů. Další podrovnější informace naleznete v příloze níže.

TheraSuit obleček neprovádí pohyb za jednotlivce, pouze mu napomáhá ho vytvořit správně. Pohyb je tak plynulejší, koordinovanější a pro klienty méně náročný. Dítě s DMO potřebuje pro osvojení pohybové dovednosti mnohonásobně více opakování než zdravé dítě. Nadstandartní časový rozsah terapie a přetrvávající stimulace po aplikaci oblečku umožní zautomatizování nového správného pohybového vzoru.

Cvičební jednotka "v kleci" (UEU) využívá pružné lana a závěsy umožňující procvičovat části těla eliminované gravitací, polohování klienta, jeho stabilizaci na lůžku, ale i odlehčení v sedu a ve stoji, event. při chůzi na pásu během cvičení. Součástí klece jsou výsuvné kolejnice zvyšující možnosti variability cvičení.

Rehabilitaci u nás poskytuje fyzioterapeutka s dlouholetou praxí, erudovaná v metodě TheraSuit, kterou můžete kontaktovat přes náš rezervační systém nebo na drh.fyzio@seznam.cz nebo tel. č. 59 50 414 58, 774 482 373.

Tato rehabilitace je hrazena v samopláteckém režimu dle platného Ceníku. Částečně lze finančně zohlednit dítě, které je uživatelem našeho denního stacionáře a u ambulantních pacientů příslušnost k ZPMVČR - 211, OZP - 207, VoZP - 201, s ostatními pojišťovnami se bohužel ještě nepodařila navázat spolupráce. 

Udržení účinku intenzivních rehabilitací podpoří užívání speciálního protetického oblečku TheraTogs, jehož užívání je u nás možné, viz. sekce TheraTogs.

Fotogalerie

Soubory ke stažení

Název souboru
Podrobnější informace TheraSuit

Copyright © 2023 Dětská rehabilitace Hlučín - Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil WEBAP | Webové a grafické studio