TheraTogs

FB IMAGE

TheraTogs je oblečkový systém terapie, který napomáhá správnému vedení pohybu, nastavení kloubů a napětí svalů v těle, nastavení polohy těžiště a opěrné báze. Zkvalitnění posturální kontroly vede k aktivaci somatosenzorického systému a zlepšení stability trupu a tím lepší funkce končetin, optimální vývoj kostí a kloubů. Terapie maximálně využívá potenciál pacienta. Změny lze očekávat na úrovni motorické funkce, komunikace, soběstačnosti, snížení nutnosti užívání kompenzačních pomůcek.

Metodu vyvinula dětská fyzioterapeutka Beverly Cusick, která se zabývala klinickými projevy dětí s neuromotorickou dysfunkcí. Využívá se pro děti s DMO, s opožděným vývojem, hypotonií, Downovým syndromem, traumatickým poraněním mozku, hemiplegií následkem CMP, ...

Obleček se skládá ze dvou textilních částí (velikostně se vyrábí v několika variantách, aby bal pacientům na míru) a popruhového systému, který svými tahy napomáhá korekci. Nošení TheraTogsu pod běžné oblečení umožňuje pacientům umocňovat dosažené pokroky rehabilitací po celý den při obvyklých činnostech.

U nás je možné cvičit ve vlastním oblečku nebo v našem zapůjčeném, děti ze stacionáře mají možnost nosit obleček po celou dobu v rámci pobytu.

Fotogalerie

Copyright © 2023 Dětská rehabilitace Hlučín - Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil WEBAP | Webové a grafické studio