Dotace z ESF

FB IMAGE

Projekt: Rekonstrukce Dětské rehabilitace

Hlavní cíl projektu: Rekonstrukce a rozšíření prostor budovy Dětské rehabilitace a pořízení nového vybavení za účelem rozšíření věku klientely denního stacionáře až do 15-ti let věku a zvýšení kapacity služby na 27 dětí.

Časová linka projektu:

  • podání žádosti:                                       28.6.2018
  • vydání právního aktu:                           8.8.2019
  • stavební práce:                                      03/2021-02/2022
  • rozšířená služba otevřená dětem:     1.1.2023

Budova Dětské rehabilitace prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Stavebními úpravami vznikly ve II.NP nové místnosti a hlavně výtah, bez kterého bylo pro některé děti obtížné se do patra dostat. Renovací prošel i jídelní výtah, kotelna, nová je také střecha a nátěr fasády. Tato proměna je v souladu s naplňováním dlouhodobé vize Dětské rehabilitace s podporou města Hlučína na zajištění „Komplexní péče dětem se specifickými potřebami v Hlučíně a okolí“. Od roku 2023 jsou dveře denního stacionáře otevřeny pro děti až do 15-ti let. Kapacita sociální služby se zvýšila na 27 klientů a provozní doba se prodloužila až do 17:00 hodin. Rodiny dětí oceňují, ne zcela běžnou, nabídku provozu i o víkendových dnech.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií, a to Ministerstvem pro místní rozvoj České republiky z výzvy č. 81 IROP "Rozvoj sociálních služeb II." Celkové náklady projektu přesáhly 18,5 mil. Kč. Rozdíl mezi celkovými náklady a projektovou dotací byl dofinancován z rozpočtu města Hlučína.

Fotogalerie

Copyright © 2024 Dětská rehabilitace Hlučín - Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil WEBAP | Webové a grafické studio