Dotace z ESF

FB IMAGE

Projekt: Rekonstrukce Dětské rehabilitace

Harmonogram projektu: 1.7.2020 - 31.12.2022

Hlavní cíl projektu: Rekonstrukce a rozšíření budovy Dětské rehabilitace z důvodu rozšíření stávajících služeb a zvýšení kapacity.

Budova Dětské rehabilitace prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Stavebními úpravami vzniklo více prostoru ve druhém patře a hlavně výtah, bez kterého je pro některé děti obtížné se do patra dostat. Renovací prošel i jídelní výtah, kotelna, nová je také střecha a nátěr fasády. Tato proměna je v souladu s naplňováním dlouhodobé vize Dětské rehabilitace s podporou města Hlučína na zajištění Komplexní péče dětem se specifickými potřebami v Hlučíně a okolí. Od roku 2023 jsou dveře denního stacionáře otevřeny pro děti až do 15-ti let. Kapacita sociální služby se zvýšila na 27 klientů a provozní doba se prodloužila až do 17:00 hodin. Rodiny dětí oceňují, ne zcela běžnou, nabídku provozu i o některých víkendových dnech.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií, a to Ministerstvem pro místní rozvoj České republiky z výzvy č. 81 IROP "Rozvoj sociálních služeb II."  Celkové náklady projektu přesáhly 18 mil. Kč. Rozdíl mezi celkovými náklady a projektovou dotací je dofinancován z rozpočtu města Hlučína.

Fotogalerie

Copyright © 2023 Dětská rehabilitace Hlučín - Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil WEBAP | Webové a grafické studio